šokio tyrinėjimo platforma „bitės”

kartu su kūrėja Marija Baranauskaite

kviečia dalyvauti tiriamajame šokio projekte

“Performing for Objects”

[en] invitation below!

Šokio tyrinėjimo platforma „Bitės“ gruodžio 20d. – sausio 20d. dienomis  Vilniuje kviečia prisijungti į  kūrybinį procesą su kūrėja Marija Baranauskaite.

Projekto metu kartu su atrinktais dalyviais bus nagrinėjami šie klausimai: Ar galime ir kaip galime kurti pasirodymus daiktams? Kaip mes, žmonės, esame susiję su daiktais? Ką galime sužinoti apie save ir kitus (žmonės ir ne žmones) tirdami šiuos santykius? Kiek sąmoningumo reikia žiūrovui ir kiek meno kūrėjui, atlikėjui? Remiantis Marijos kūrybine praktika, sukaupta kuriant pasirodymus bei organizuojant kūrybines dirbtuves sofoms, atrinkti dalyviai su kūrėja ieškos atsakymų į šiuos klausimus ir reflektuos bei dokumentuos darbo procesą, kurį žiūrovams pristatys iki sausio 20d.

 Marija Baranauskaitė LMTA baigusi šiuolaikinio šokio šokėjos-aktorės specialybę, išvyko į Prancūziją mokytis tarptautinėje Philippe Gaulier klounados mokykloje. Žingsniu į priekį nuolat besiveržianti Marija, įkvėpta pasaulyje plintančių performansų gyvūnams ar augalams, nusprendė imtis didesnio iššūkio ir savo pasirodymą skirti baldams. Jos pirmasis solo pasirodymo kūrimo procesas „Sofos projektas“ – tai tarptautinė ilgalaikė kūrybinė kelionė sudaryta iš kūrėjos vykdomų kūrybinių laboratorijų, bei jų viešų pristatymų Lietuvoje, bei užsienyje. Projektas, anot autorės, skirtas dar neišbandytai publikai – sofoms.

 Šioje šokio tyrinėjimo platformoje Marija nori sužinoti daugiau apie kūrėjo ir nesąmoningo žiūrovo santykį, todėl į procesą kviečia prisijungti ir kitus kūrėjus, kuriems būtų įdomu patirti kūrybos daiktams procesą.

Visi norintys dalyvauti kviečiami teikti neformalias paraiškas, susidedančias iš trumpos asmeninės biografijos bei trumpo motyvacinio laiško. Dalyvavimas šiame projekte yra nemokamas. Tikslus darbo dienų tvarkaraštis bus sudarytas remiantis susidariusios grupės individualiais poreikiais.

Kvietimas atviras šokėjams, aktoriams ir kitų profesijų atstovams. Paraiškas arba klausimus prašome siųsti į:

marijabaranauskaite@gmail.com

iki gruodžio 18 d.

[en] Dance exploration platform ‘bites’ together with Marija Baranauskaitė, is inviting you to join the research ‘performing for objects’ on 20th of December through 20th of January in Vilnius. Exact work calendar to be arranged according to groups availabilities.

Through this research you’ll try to find out more about unconscious connection between artist and audience, possibilities of performing for things, what’s our connection with objects surrounding us, etc.

This call is for dancers, actors, but not only, so please feel confident to send brief cv/info about yourself to marijabaranauskaite@gmail.com by 18th of December.