Skip to content

Apie Bites

Mes

Besikeičianti, tyrinėjanti ir nenusilstanti ieškoti platforma šiuolaikinio šokio lauke.

 

Ką mes darome

Pradedant nuo 2018 m. mes inicijuojame tiriamuosius šokio darbus ir bendradarbiaudami su kūrėjais tyrinėjame procesus, kūrybos lauką. Be tiriamųjų darbų programą kaskart papildo filmai, diskusijos ar jaunų kūrėjų kūrybos pristatymai.

 

Kur mūsų dėmesys

Nuo pat pradžių į “Bites” žvelgėme kaip į bandymų ir eksperimentų erdvę, kuri yra atsipirties taškas kūrėjų meninėms koloboracijoms, idėjų generavimui, gilesnio kūrybinio proceso išgyvenimui ir visuomenės supažindinimui su šokio kūrėjais bei jų mąstymu Lietuvoje.

Platformos dėmesio centre kūrėjas ir kūrybos procesas. Tyrinėti nesiekiant konkrečios trukmės, apimties ir formato – pasiduoti kūrybiškam santykiui su aplinka, kūrėjais ir žaisti, sąmoningai suvokiant ribas ir tyrinėjimo esmę, o savo mintis ir atradimus pristatyti visuomenei ir kūrėjų bendruomenei kiekvienam darbui individualia forma.

Kodėl žaisti ir orientuotis į kūrybos procesą, o ne į rezultatą?

Taip, bet koks rezultatas neįmanomas be kūrybinio proceso, tačiau kas vyksta kai savo mintimis, pojūčiais pilnai dalyvaujame kūrybiniame procese, fiksuojame, analizuojame ir reflektuojame kas vyksta čia ir dabar? Tai labai gilus, atviras ir intymus kelias, kuriame turime priimti savo pažeidžiamumą, paleisti kūrybos, rezultato kontrolę ir tyrinėti. O kas atsitinka su rezultatu? Jei panagrinėtume rezultato sąvoką – rezultatas aprašomas kaip padarinys arba pasekmė. Todėl mes sakome, kad platformoje pristatome tyrinėjimų ir proceso pasekmes. Jos būna labai individualios ir skirtingos.

 

Kilmė

2007 – 2015 m. įvyko septini šiuolaikinio šokio festivaliai “Bičių saskrydis” (2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2014 ir 2015 m. ). Šis etapas buvo įsimintinas ir kupinas atradimų, nes be jų nebūtume tuo kas esame dabar. Dėliojame mintis ir netrukus bus daugiau tekstų, nuotraukų iš pirmųjų festivalių.

2016 m. pakeitėme pavadinimą į Šokio tyrinėjimo platformą “Bitės” ir susikoncentravome į ieškojimus ir eksperimentus.

Įdomu koks bus kitas etapas 🙂

 

Organizatoriai

šokio tyrinėjimo platformą organizuoja ir vysto VšĮ Artopia, už kurios slepiasi Giedrius ir Giedrė Kalinauskai.

Ir be abejo prie visų procesų per ilgus metus prisidėjo daugybė kitų žmonių, kuriems ruošiame atskirą skiltį.