Skip to content

lapkričio 17d. Vilnius

lapkričio 17d. (ketvirtadienis) 19.00
Vilnius, Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6)

 

 

Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla

Kompozicija “X” 11.00′

idėja ir choreografija: Valerija Gneuševa
muzika: Andy Stott, Loscil
atlikimas: Valerija Gneuševa, Tadas Almantas, Monika Šerstabojevaite.

Mes net nenutuokiame, kas iš tiesų vyksta su mumis – matome tik tai, ką norime matyti, girdime tik tai, ką norime girdėti. Bijome išeiti iš savo komforto zonos. Virtualus pasaulis tampa saugia erdve, iš kurios nemokame išeiti. Nemokame pajausti.

Šokiu norima atskleisti visuomenėje esantį bendravimo ir intymumo trukumą, kylanti iš šiandienos žmonių gyvenimo būdo.

performance-2

 

Ba.La.

GAIDYS 25.00′

idėja ir choreografija: Laura Banaitytė
muzika: The Barry Sisters, Fanfare Ciocarlia, Teddy Randazzo
atlikimas: Karolina Auglytė, Eva Blaževičiūtė, Laura Banaitytė
kostiumai ir rekvizitas: Fausta Gaidytė, Paulius Bakanas
dramaturgija: Justina Kaminskaitė

GAIDYS – tai šokio spektaklis, kintantis tarp laiko, erdvės ir žiūrovų. Jis turi aiškią pradžią, bet neturi pabaigos. Nuolat besikuriantis ir eksperimentuojantis, žadinantis ieškoti ir išlikti atviriems procesui. Trys, šio spektaklio dalys, jau įvyko. Pastatymas : Nr. 1 – Kultūros maratonas PIN diena; Nr.2 – Vilniaus Kultūros naktis; Nr. 3 SAPFO festivalis ir dar besiruošiantis scenai Nr. 4 – šokio tyrinėjimo platforma ‘bitės’. Gaidys – tai tam tikra metamorfozė, visos šios dalys skirtingos, bet tuo pačiu panašios. Kas bus kitaip? Išvysite per Bites.

Šokio spektaklis GAIDYS – tai instinkto, estetikos, vidinio konflikto analizė. Spektaklio atspirties tašku pasirinktas mitologinio Narcizo, besigėrinčio savo atvaizdu iki užmaršties, įvaizdis. Egoizmas čia tampa pagrindine išlikimo strategija ir gyvenimo būdo norma.

GAIDYJE keliami klausimai apie populiarias bei svarbias šiandienos vertybes – asmens ryškumą, individualumą ir išskirtinumą, bet kokia kaina siekiant išlaikyti gražų įvaizdžio kiautą apie sugriuvusį savo vidinį pasaulį. Savojo AŠ ne-grožis šio spektaklio pasaulyje tampa išskirtiniu ir labai vertingu asmeniniu bruožu. Žodis gaidys spektaklyje naudojamas ne žargonine prasme, o tiesiogiai įvardinti spalvingo  paukščio vaizdiniui, nagrinėjamam per grožio etalono prizmę.

 

bala1

 

Viktorija Bobinaitė ir Judita Šečkutė

Trajektorijos 10.00′

idėja, choreografija, atlikimas: Viktorija Bobinaitė ir Judita Šečkutė
muzika: Yves De Mey

Judėdami asmenine trajektorija, dažnai nenuspėjame apie artėjantį svarbų koordinačių susikirtimą su kitu individu, kuris nevaldomai pakeis likusias trajektorijas.

bites-nuotrauka-viktorija-ir-judita

 

Sigutė Juraškaitė

Kerpė 10.00′

idėja, choreografija, atlikimas: Sigutė Juraškaitė
muzika: Tomorrow the rain will fall upwards, Daniel Wohl 

Iki šiol bandoma atsakyti į klausimą kas kam daro didedsnę įtaką – individas visuomenei ar visuomenė individui? Ši asmenybės ir aplinkos problema, pasitelkiant kerpės įvaizdį, lakoniškai ir asmeniškai svarstoma šokio miniatiūroje.

Kerpė – tai simbiotinis organizmas, kaupiantis drėgmę ir ją sausros metu padalijantis aplinkai. Šios miniatiūros veikėjas turi pasirinkimą – prisiimti aukos vaidmenį ar ne.

dilanines-zoleje

 

Freedom of Movement

State of Flow 15.00′

idėja ir choreografija: Agata Pečiul
muzika: Flying Lotus; Sekuoia; Shlohmo; Swayzak
atlikimas: Agata Pečiul, Indrė Ginkevičiūtė, Gaudrė Kazlauskaitė, Aura Skulskytė, Gintarė Šulčiūtė, Eglė Grebliūnaitė, Rugilė Bausytė, Saulė Valušytė, Gabrielė Jonavičiūtė, Rugilė Bliznikaitė, Emilija Bogdanovičiūtė, Milda Keršulytė

Tai experimental stiliaus šokio spektaklis. Pasirodymas, kuriame judėjimui nėra apribojimų, kur susipina skirtingi šokio stiliai ir judesio žanrai, nuo šiuolaikinio ir gatvės šokių iki kovos menų ar paprasto kasdienio, neišdirbto judesio. Svarbiausia čia yra Tėkmė arba kitaip – Flow. Nesustabdomas judėjimas ir laisvas progresas. Jokių atrankų ir rėmų, tik žmonės kurie nori judėti.

Svarbiausias spektaklio akcentas – nuoširdumas judesyje, mažiau vaidybos, daugiau buvimo čia ir dabar, scenoje, salėje, kasdienybėje, gyvenime. Priimkit mane tokį, koks esu.

fom-bitems

 

Petras Lisauskas

SMS/trumpųjų žinučių paslauga 25.00′

idėja: tavo vardas ir pavardė
muzika: tavo pasirinkimas
šviesa: to kas išmano kaip tai padaryti.
atlikimas: Petras Lisauskas, bet tu gali prisijungti.

Ar tavęs niekada nebuvo aplankęs jausmas, kad norėtum ką nors pakeisti performance ar prisijungti prie jo žodžiu ar veiksmu. Pagaliau tam bus proga. Šio performanco eiga paremta trumposiomis žinutėmis/užduotimis atlikėjui ir auditorijai kurias parašys auditorija ir atlikėjas.

petras2016