L u k a s  K a r v e l i s – vienas iš 3 kūrėjų, atliekantis tyrimą 2018 m. Šokio tyrinėjimo platformoje Bitės. Šių metų tema “Trans -“. Šis priešdėlis, kurį kūrėjai užbaigia individualiai,  aiškinamas kaip kurios nors erdvės perkirtimas, perkėlimas į kt. vietą ar buvimas už ko nors.

Luko tiriamojo darbo Transition atspirties taškas/klausimas sau ir šokėjams : “Kaip (galime) save atrasti ir pamesti judesy?” Kaip atrasti balansą tarp būvimo unikaliu, bet sugebėti būti ir grupėje su daug skirtingų nuomonių, požiūrių ir individų. Kaip išmokti galvoti ir kaip išmokti tas mintis nutildyti?

Lukas Karvelis – buvęs M.K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, baigęs Codarts menų universitetą ir šiuo metu dirbantis Korzo performatyvaus meno teatre. Spalio 29 – lapkričio 4 dienomis su M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokinais praleido intensyvią savaitę tirdamas, ieškodamas atsakymų ir pasinerdamas į darbą su grupe bei atvirai ir nenuspėjamai keliaujantis kūrybiniame procese.

 

 

 

 

Kūrybinis darbas rėmėsi dirbant analizuojant kiekvieno dalyvio individualumą ir jo formavimąsi per savito judesio paieškas. Kaip pagrindinę kūrybos ir paieškos priemonę Lukas naudojo savo sukurtą improvizacinę užduotį “9 taškai”. Kita ieškojimų dalis – kaip judant kartu grupėje galima sukurti antžmogį, didesnį už juos pačius, kuomet grupės nariai yra priklausomi vienas nuo kito. Kur nėra jokios improvizacijos, o kiekvieno Ego turi būti paliktas pirmoje dalyje. Grupė žmonių, jundanti kaip vienis siekia panirti į transo būseną.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šis savaitės kūrybinio proceso pristatymas

lapkričio 16 d. Šokio teatre.

Pilną vakaro programą rasite čia.